BURSZTYN

- -

Wyposażenie siłowni jest ważne, ale czy ważniejsze od instruktorów?

Na reputację klubu fitness składa się nie tylko odpowiednie wyposażenie siłowni, ale także wykwalifikowani instruktorzy fitness. Dla każdego klienta trzeba dobrać indywidualnie odpowiednie ćwiczenia. Muszą być one zgodne z jego stanem zdrowia, kondycją i celem, jaki chce osiągnąć. Poza tym dobrzy instruktor nie tylko dobierze nam ćwiczenia wykorzystujące wyposażenie siłowni, ale także dobierze nam dietę pasującą do preferencji naszego organizmu.

By zostać instruktorem fitness nie wystarczy być jedynie pasjonatem tego sportu. Istnieje wiele kursów przybliżających nas do tego zawodu i by kontynuować swoją pasję należy z nich skorzystać. Ponadto profesjonalny instruktor powinien być komunikatywny i towarzyski. Często też preferuje się atrakcyjny wygląd instruktora, by zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia klubu, lub też ustanowienia wzoru wymarzonej sylwetki.

W obecnych czasach instruktor jest tak samo ważny, albo nawet ważniejszy niż najlepsze wyposażenie siłowni. To właśnie praca instruktora umożliwia nam uzyskanie oczekiwanych efektów, ale należy pamiętać, że najważniejszym czynnikiem jest nasza praca nad sylwetką i to nasze zaangażowanie stuprocentowo gwarantuje nam efektywność naszych działań. Efekty jednak nie będą od razu widoczne, ale jednocześnie nie należy zaniechać ćwiczeń, ponieważ każdy ruch to dla nas zdrowie.